'
Temat dniaINSTRUKCJA PKW DO GŁOSOWANIA Bezpieczeństwo publiczneRegionalny jubileusz krwiodawców w Mikluszowicach Bezpieczeństwo publiczneIść, nie iść?
Województwo MałopolskieSejmik Województwa Małopolskiego

To już siódma inauguracja UTW w Drwini

W miniony czwartek Uniwersytet Trzeciego Wieku w Drwini zainaugurował kolejny rok zajęć dla słuchaczy. Jak zawsze uroczystość rozpoczęcia kolejnego roku odbyła się w sposób uroczysty. Okazją do specjalnego potraktowania tegorocznej inauguracji były zbliżające się obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

czytaj więcej...

Inauguracja kolejnego roku w UTW Drwinia

Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Drwini zaprasza serdecznie słuchaczy i sympatyków na spotkanie rozpoczynające kolejny rok uniwersytetu...

Czy Świniary, Sierosławice i Groblę łączyło tylko sąsiedztwo?

Na północno-wschodnim skraju puszczy Niepołomickiej, w okresie kiedy Wisła swoimi licznymi meandrami królowała na nizinnym, podmokłym terenem, plemiona wiślańskie kończąc swoje koczownicze życie - zasiedlały okolice między innymi dzisiejszych Świniar i Grobli, a także Sierosławic...

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Dzień otwarty w nowej hali sportowej przy Mechaniku

Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn i Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni Jan Balicki zapraszają na Dzień Otwarty nowej sali sportowej.

czytaj więcej...

Największa impreza turystyczna w powiecie!

Niedziela 22 lipca br. była dniem spełnionym dla wszystkich, którzy wzięli udział w „VI Złazie Turystycznym Łopusze Wschodnie”. Inicjatywa, której początek sięga 2011 roku, kiedy Gmina Żegocina dołączyła do grona gmin uczestniczących w projekcie „Odkryj Beskid Wyspowy”, okazała się strzałem w dziesiątkę dla promocji gminy i regionu oraz rozwoju turystyki...

Dni Nowego Brzeska

Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku oraz Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Brzesko zapraszają wszystkich mieszkańców i turystów na coroczne Święto Miasta.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Starosta Węgrzyn wręczył stypendia i nagrody

Starosta Ludwik Węgrzyn wręczył nagrody dyrektorom i nauczycielom, dla których organem prowadzącym jest Powiat Bocheński, a także stypendia dla uczniów za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe, postawę społeczną i zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej bądź środowiska lokalnego. Nagrody otrzymało 9 dyrektorów, 9 nauczycieli oraz 72 uczniów.

czytaj więcej...

100 lat Strzelców Podhalańskich

To był obfity w wydarzenia dzień w sobotę 6 października swoje święto obchodził w Bochni rzeszowski 21 Batalion Logistyczny, wchodzący w skład 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Batalion przejął tradycje bojowe 2 pułku strzelców podhalańskich, który został utworzony właśnie w Bochni równo 100 lat temu, w październiku 1918 r. Twórca pułku – mjr Jerzy Dobrodzicki – został patronem rzeszowskich logistyków w mundurach.

Młodzież zyskała piękną, nową i nowoczesną halę sportową

„Nie ma wielkich czynów bez wielkich marzeń” - tym cytatem z Jana Kasprowicza podsumował starosta Ludwik Węgrzyn uroczyste oddanie hali w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni, które odbyło się w miniony piątek. Z tej okazji nowa sala wypełniła się aż po brzegi, wśród gości znaleźli się nie tylko przedstawiciele władz, instytucji, samorządów byli tam także absolwenci, emerytowani nauczyciele i przede wszystkim młodzież.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Regionalny jubileusz krwiodawców w Mikluszowicach

W niedzielę 14 października na terenie gminy Drwinia w Zespole Szkół w Mikluszowicach odbyła się regionalna uroczystość połączona z jubileuszem 60 – lecia PCK. Na zaproszenie organizatorów- Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Drwini przybyli krwiodawcy z rejonu powiatu bocheńskiego i brzeskiego oraz sympatycy i działacze krwiodawstwa z Małopolski.

czytaj więcej...

Iść, nie iść?

Okolicznościowy felieton redakcyjny - Maria Teresa. Chyba łatwo się domyślić, że pytanie dotyczy udziału w wyborach. Zanim jednak na nie odpowiem, trochę – okolicznościowo – pomarudzę.. Trzy lata temu, zamieszczając na tych łamach artykulik \"Mam chusteczkę haftowaną...\", nie przypuszczałam, że jeszcze raz sięgnę po wyborczy temat, bo co nowego można w nim dostrzec. Wspomnień dotyczących sprawy nie przybyło, agitować za nikim nie mam zamiaru, a i w sferze przygotowań też – zdawałoby się - niczego nowego nie należało się spodziewać. Wiadomo, posypie się wypominanie dotychczas rządzącym autentycznych i rzekomych błędów, niedopatrzeń, przekrętów w kontrze do zapewnień, że nowo wybrani dysponują zarówno środkami materialnymi jak i cechami charakteru gwarantującymi zbudowanie co najmniej przedsionka raju na ziemi. Więc o czym tu mówić/pisać, żeby się nie powtarzać?

Strażacy z gminy Drwinia najlepszymi snajperami powiatu

W minioną niedzielę 16 września na strzelnicy LOK w Pogwizdowie odbyły się IX Zawody Strzeleckie Straży Pożarnych Powiatu Bocheńskiego. Do rywalizacji strzeleckiej przystąpiły reprezentacje jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu bocheńskiego. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach: reprezentacje gminne Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i reprezentacje gminne strażaków z jednostek OSP.

Piłkarski weekend 20/21 października 2018 r.

(Zły początek dla naszych zespołów: Wysoka porażka GKS II.../ Raba również pokonana wysoko.../ Przegrana Żubra.../ GKS pokonany przez Jaskółki.../ Wisła wysoko pokonuje Ostrowiankę.../) GKS Drwinia (10m-14 pkt) stanie do boju z kolejnym mocnym zespołem. W niedzielę na stadionie w Drwini w roli gości wystąpi zespół Unia Tarnów (3m-23 pkt)...

czytaj więcej...

Piłkarski weekend 13/14 października 2018 r.

(Kolejna porażka zespołu GKS Drwinia, tym razem w Gorlicach.../Raba popłynęła u siebie z Victorią.../Rezerwy GKS II remisują u siebie.../ Żubr u siebie musiał uznać wyższość Orła,,,/Wisła uległa liderowi dwoma trafieniami.../ ) Już w sobotę zespół GKS Drwinia rozpocznie piłkarski weekend na boiskach piłkarskich. W wyjazdowym meczu drużyna Mateusza Stańca zmierzy się z Glinikiem w Gorlicach. W zestawieniach A – klasy swoje spotkania rozegrają w niedzielę na własnych stadionach: Raba Niedary (8m – 11 pkt), która podejmie zespół Victoria (2m – 20 pkt) ze Słomki, Żubr (5m – 12 pkt) podejmie Orzeł (13m – 6 pkt) z Cikowic, GKS II Drwinia (3m – 18 pkt) zagra z zespołem Ceramika (9m – 10 pkt) z Muchówki.

Piłkarski weekend 6/7 października 2018 r.

(Przegrana GKS w Drwini.../ Porażka Żubra w Nowym Wiśniczu.../ Przegrana GKS II w Słomce.../Remis Raby w Żegocinie...) Już w sobotę zainauguruje piłkarski weekend zespół GKS Drwinia (6 m-14 pkt) Na własnym stadionie w Drwini podejmie drużynę Tarnovia Tarnów (3 m-20 pkt). Będzie to kolejny ważny mecz dla zespołu Mateusza Stańca, w którym zobaczymy walkę o ligowe punkty..

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Prezentujemy kandydatów na radnych do Rady Gminy w Drwini

Woli wyborców podda się aż 31 kandydatów na radnych z terenu gminy Drwinia. Będą oni zabiegać o 15 miejsc w Radzie Gminy Drwinia. Teren gminy Drwinia jest podzielony na 15 jednomandatowych okręgów. O mandaty powalczą przedstawiciele czterech komitetów: KWW Jana Pająka, KW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Razem dla Gminy Drwinia, KWW Bocheńskie Porozumienie..

czytaj więcej...

Tropem inwestycji - droga w Grobli

Dobiegła końca inwestycja remontu ciągu drogowego o długości ponad cztery kilometry w miejscowości Grobla. Inwestycja realizowana była w ramach tzw. “Schetynówek”, a wiązała się z wykonaniem robót na trzech odcinkach w rejonie Grobli...

Udane dożynki w Dziewinie - na przekór pogodzie

W ostatnią niedzielę sierpnia, jak od wielu już lat, odbyły się Gminne Dożynki na terenie gminy Drwinia. Tym razem rola gospodarzy przypadła po raz pierwszy Sołectwu Dziewin. Organizatorom już na samym początku najwyraźniej szyki pokrzyżowała pogoda, jednak na przekór temu, atmosfera i przede wszystkim piękna oprawa: wspaniałe wieńce, dekoracje, wyśmienite potrawy, występujący na scenie goście i licznie przybyła publiczność dały powody do zadowolenia.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Sejmik Województwa Małopolskiego

Okręg 5 (powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski, miasto Tarnów). Do podziału jest 7 mandatów. Swoje listy zarejestrowało 9 komitetów, zgłaszając w sumie 72 kandydatów.

Ostatnie dni na zgłoszenie się do Małopolskiej Niani 2.0

Jeszcze tylko do 8 października można się zgłaszać do udziału w projekcie Małopolska Niania 2.0, w ramach którego rodzice otrzymują dopłatę do opiekunki dla swojego malucha. Warto się pospieszyć, bo w nowej odsłonie będzie się można starać od 1500 zł do nawet 2100 zł miesięcznie.

Wybrano najlepszego sołtysa roku 2017

22 września 2018 r. w remizie OSP Zbydniów miała miejsce uroczystość uhonorowania laureatów konkursu na najlepszego sołtysa powiatu bocheńskiego za 2017 r...

czytaj więcej...

Kiedy będą pieniądze? Ostra debata o pomocy suszowej w Sejmie

W Sejmie gorąca debata na temat klęski suszy. Rolnicy pytają się kiedy w końcu otrzymają obiecaną pomoc i grożą protestami. Z kolei resort rolnictwa zrzuca winę za opóźnienia na samorządy i tłumaczy dlaczego na razie będzie zbierał wnioski tylko od tych, rolników których straty przekroczyły 70%.

Straż przednia - rządowa alternatywa do myśliwych

„Straż przednią” do walki z dzikami i ASF zamierza utworzyć nowe kierownictwo resortu rolnictwa. Nowa formacja ma się składać m.in. z wojskowych i policjantów, którzy mają natychmiast reagować na informację o pojawieniu się dzików. Resort rolnictwa zapowiedział również, że zastanawia się nad likwidacją tzw. systemu wyznaczeń...

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

ANKIETA SAMORZĄDOWA-1

Niezdefiniowane
Niezdefiniowane
0% [0 głosów]

Niezdefiniowane
Niezdefiniowane
0% [0 głosów]

Ogółem głosów: 0
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 15-09-2018 10:12

Archiwum ankiet