'
Temat dniaPodzielmy się dobrem na święta! Gmina Drwinia35 - LECIE KLUBU KRWIODAWCÓW W DRWINI Powiat BocheńskiRusza budowa I etapu łącznika autostradowego
SportMikołajkowy Turniej Strzelecki

Jan Krzysztof Ardanowski nowym ministrem rolnictwa!Drukuj

Jan Krzysztof Ardanowski nowym ministrem rolnictwa!

Stanowisko ministra rolnictwa obejmie Jan Krzysztof Ardanowski – wiemy to na pewno. Nowy szef resortu rolnego jest posłem Prawa i Sprawiedliwości, pełniącym także funkcję wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zaprzysiężenie Jana Krzysztofa Ardanowskiego na ministra odbędzie się jutro (czyli 20 czerwca br.) w Pałacu Prezydenckim.


Kim jest następca Krzysztofa Jurgiela, dotychczasowego ministra rolnictwa? Jan Krzysztof Ardanowski w latach 2005 do 2007 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, od 2007 do 2010 był doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. wsi i rolnictwa, a także posłem na Sejm VII i VIII kadencji.

Ukończył studia na Wydziale Rolniczym Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy w 1985 r., po których rozpoczął prowadzenie indywidualnego gospodarstwa rolnego. Od 1992 do 2002 był wiceprzewodniczącym Krajowej Rady Doradztwa Rolniczego, a w latach 2003-2007 prezesował Krajowej Radzie Izb Rolniczych w Warszawie.

W wyborach w 2011 uzyskał mandat poselski, kandydując jako lider listy PiS w okręgu toruńskim, otrzymując 14 841 głosów. W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (otrzymał wówczas 18 366 głosów).

(info/foto_top_agrar/ag)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.