'
Temat dniaFERIE Z GMINNYM CENTRUM KULTURY I PROMICJI W DRWINI Powiat BocheńskiDziś promocja albumu z 12. Festiwalu Piosenki - Integracja malowana dźwiękiem Bezpieczeństwo publiczneKOMUNIKAT - ALARM!
Bezpieczeństwo publiczneZaskakujące wyniki kontroli liczników na bocheńskich drogach

Wycieczka rowerzystów do SzczawnicyDrukuj

Wycieczka rowerzystów do Szczawnicy

Dnia 12 czerwca Uczniowski Klub Sportowy Junior Bike Club ze Świniar w ramach realizacji projektu English Teaching wyruszył na długo wyczekiwaną wycieczkę językowo-rowerową w góry. Wczesnym rankiem, w strugach wiosennego deszczu członkowie klubu i opiekunowie udali się w kierunku Szczawnicy.

Na miejscu przywitała ich piękna pogoda. Po zakwaterowaniu i wypożyczeniu rowerów udano się w 12 kilometrową trasę wzdłuż Dunajca ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru na Słowacji. Pomimo trudnej trasy poprzez wzniesienia i kamieniste podjazdy podróż przebiegła bez większych problemów. Wysiłek opłacił się gdyż po przybyciu na miejsce można było się cieszyć wspaniałym widokiem Trzech Koron i "przeglądnąć się” w tafli Dunajca po słowackiej stronie. Uczestnicy zwiedzili również dziedziniec XIV wiecznego klasztoru w Czerwonym Klasztorze. Po powrocie na miejsce noclegu i zjedzeniu obiadokolacji udano się na wycieczkę rowerową po Szczawnicy. Wieczorem najwytrwalsi uczniowie wzięli udział w różnych grach i zabawach utrwalających słownictwo tematyczne z języka angielskiego.

W następnym dniu wyjazdu odbyła się wycieczka kolejką linową na Palenicę oraz wyprawa piesza do wąwozu Homole. Podczas tego spaceru można było podziwiać pienińskie krajobrazy . Po zejściu z góry do wsi Jaworki na uczestników czekał już bus, który przewiózł ich do Krościenka na obiad i pyszne lody. Po tak wyczerpującym dniu wszystkie dziewczęta( bo niestety była to tylko damska wyprawa) miały jeszcze siłę na śpiewanie piosenek w j. angielskim.

Wycieczka była możliwa dzięki dofinansowaniu jakie szkoła pozyskała z Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju „NIDA.

(info/foto_zsp_swiniary)

Zdjęcia

  • s1_t1.jpg
  • s2_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.