'
Temat dniaW nowym żłobku w Drwini niedługo pojawią się dzieci Województwo MałopolskieNowe parkingi w Kłaju, Proszowicach i Dąbrowie Bezpieczeństwo publiczneAkcja krwiodawstwa w Dziewinie
SportPuchar Świata w skokach narciarskich 2020 w Zakopanem

Uczniowie z Mikluszowic w gronie laureatów!Drukuj


Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Mikluszowicach wzięli bardzo liczny udział w III Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Polska... Nasza Niepodległa. 1050 lat od Chrztu Polski - 1050 lat Dziejów Narodu i Państwa Polskiego”. Do konkursu zgłosiło się łącznie 1386 uczniów (438 osób do testu wiedzy i 948 osób w pozostałych kategoriach) ze 112 placówek oświatowych z całego kraju. Prace konkursowe można było wysyłać w kategorii prac plastycznych (rysunek, plakat, folder), praca multimedialna i film. Ze szkoły w Mikluszowicach do konkursu wysłano bardzo dużo prac, które były tworzone w związku z poznawaniem historii Polski i regionu. Dlatego możemy się cieszyć dużą grupą laureatów.Z gimnazjum w gronie laureatów znaleźli się:

- Jakub Pasiut (rysunek, 2 miejsce),
- Roksana Rakoczy (rysunek, 3 miejsce),
- Mikołaj Le Van (prezentacja, 2 miejsce),
- Aleksandra Szal (film, 3 miejsce).
Opiekunem uczniów była p. Łucja Piątkowska.

W gronie wyróżnionych ze szkoły podstawowej znaleźli się:

- Zuzanna Gawłowicz (praca plastyczna),
- Adam Serafin (praca plastyczna),
- Magdalena Banaś (praca plastyczna),
- Szymon Smętek (praca plastyczna),
- Patryk Piątkowski (praca plastyczna).
Opiekunem uczniów kl. I była p. Ewa Zduleczna.

Gala Finałowa konkursu odbyła się 8 kwietnia w Białymstoku, na którą udała się reprezentacja szkoły w składzie: Roksana Rakoczy, Mikołaj Le Van i Patryk Piątkowski. Uroczystość miała bardzo bogatą oprawę i licznych gości z całej Polski, wśród których znaleźli się: Mieszko I i Dobrawa oraz przedstawiciele władz oświatowych, Instytutu Pamięci Narodowej i in. O konkursie było głośno w mediach lokalnych, co można sprawdzić osobiście klikając w poniższy link:

TVP 3 Białystok


Choć podróż do Białegostoku trwała bardzo długo, to trud podróży został wynagrodzony licznymi nagrodami i dyplomami dla wszystkich laureatów konkursu z naszej szkoły, które reprezentacja przywiozła do Mikluszowic. A dzięki naszym uczniom i ciekawym pracom, które stworzyli, o Mikluszowicach usłyszano w dalekim zakątku Polski.
(info_foto_zsp_mikluszowice_Ł.Piątkowska)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.