'
Temat dniaŻyczenia świateczne i 200 drzewek na 20 - lecie powiatu Województwo MałopolskieMedale KEN w harcerskim gronie Bezpieczeństwo publicznePowiat przekazał sprzęt dla OSP
Województwo MałopolskiePodzielmy się dobrem na święta!

Amelia Gumuła laureatką konkursu literackiegoDrukujFundacja Księdza Mieczysława Malińskiego "Będzie Lepiej" w roku ubiegłym ogłosiła Konkurs, którego celem było wspieranie rozwoju szczególnie uzdolnionych dzieci oraz młodzieży poprzez przyznawanie jednorazowego stypendium, rozbudzanie kreatywności i wrażliwości artystycznej, inspirowanie młodych osób do zainteresowania się podanym tematem oraz podejmowania prób twórczości własnej.
Temat Konkursu „Wrażliwość na Polskę” nawiązuje do pytań: Co to znaczy, że jestem Polakiem? Czym jest dla mnie Polska? Co dla mnie znaczy patriotyzm?14 stycznia 2016 roku w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu Literackiego „Wrażliwość na Polskę”.
W konkursie mogli wziąć udział uczniowie wszystkich typów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski.

Laureatką I miejsca w kategorii szkół podstawowych została Amelia Gumuła, dziś już absolwentka Szkoły Podstawowej w Świniarach.
Jej praca literacka okazała się najlepszą w ocenie Jury, które doceniło pomysłowość, twórczy charakter, bogactwo treści i poprawność językowo - stylistyczną.

Lista laureatów konkursu literackiego 2015, pt. „Wrażliwość na Polskę”

Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Karolina Basiak - 5000 zł
II miejsce – Magdalena Archacka - 3000 zł
III miejsce – Wiktoria Strona - 2000 zł

Gimnazjum:
I miejsce – Zofia Kozioł - 5000 zł
II miejsce – Anna Kafel - 3000 zł
III miejsce – Weronika Wiernasz - 2000 zł

Szkoły Podstawowe:
I miejsce – Amelia Gumuła- 5000 zł
II miejsce – Tomasz Chrobak - 3000 zł
III miejsce – Julia Strużyńska- 2000 zł

Laureatce składamy gratulacje!
Nagrodzoną pracę można przeczytać w zakładce artykuły:

Polska to ja, ty, my


(info_foto_zsp_swiniary)

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.