'
Temat dnia100 urodziny mieszkanki Świniar Turystyka i RekreacjaVI CHARYTATYWNY BIEG O PIERŚCIEŃ ŚW. KINGI Powiat BocheńskiPozwól mi zrozumieć świat
Bezpieczeństwo publiczneZmiany w ustawie wiatrakowej nieprędko

III Marsz „Nordic Walking Studentów UTW 2015"DrukujW dniu dzisiejszym członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku Gminy Drwinia dołączyli do ogólnopolskiej akcji pn. III Marsz „Nordic Walking Studentów UTW 2015”, organizowanego przez Stowarzyszenie „Akademia Złotego Wieku" - Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie . Współorganizatorami akcji są: Polska Federacja Nordic Walking oraz Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Patronat honorowy pełni Władysław Kosiniak Kamysz – Minister Pracy i Polityki Społecznej.

Zgłaszając akces do udziału w akcji członkowie UTW zobowiązali się do zorganizowania na terenie działania uniwersytetu w dniu 09.05.2015 r. otwartego, bezpłatnego Marszu o długości 5 km i przystąpienia do Marszu.

Jak zawsze, dla słuchaczy UTW Gminy Drwinia, takie wyzwania traktowane są bardzo poważnie i pomimo wielu okoliczności spowodowanych innymi, równie ważnymi wydarzeniami w tym dniu, 1/3 słuchaczy zjawiła się w punkcie zbiórki.

Nie był to zwykły spacer, bowiem wyzwanie postawione przed uczestnikami Marszu było określone regulaminem, który precyzował w sposób jasny i dokładny zasady polegające m/innymi na: zapewnieniu uczestnikom Marszu warunków zgodnych z przepisami ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, lokalną promocję Marszu, zamieszczenie relacji oraz fotografii z marszu w mediach.

Dla słuchaczy UTW Gminy Drwinia, była to okazja, by promować walory turystyczne gminy, w której coraz więcej „seniorów” aktywnie uczestniczy i korzysta na co dzień z pięknych i malowniczych terenów - przyjaznych turystyce oraz różnorodnym formom wypoczynku i relaksu. Piękna zdrowa zieleń, czyste powietrze, bliskość Puszczy Niepołomickiej, to walory, których jeszcze nie tak dawno, nie doceniali rdzenni mieszkańcy. Dzisiaj, na te skarby przyrody zwracają uwagę nie tylko przyjezdni, doceniają je również zamieszkujący gminę mieszkańcy.

Na starcie III Marszu „Nordic Walking Studentów UTW 2015”,wstawiło się 22 studentów z UTW Gminy Drwinia. Uczestnicy akcji przeszli 5 km 42 m. w czasie 1 godziny, 15 min i 28 sek. (czas przybycia wszystkich uczestników do miejsca docelowego).

Na trasie marszu ciekawym okazał się być półmetek, gdzie przydrożna kapliczka z napisem „Quo vadis”, (Dokąd idziesz?), jak zawsze w przypadku człowieka dorosłego – powoduje chwilę zadumy i refleksji?

Finał – tradycyjnie wynagrodził wysiłek i poświęcenie uczestników. Były pieczone kiełbaski i tradycyjnie „ogniskowe piosenki”, na zakończenie.(info_fot_utw_drwinia)

Komentarze

#1 | kreta3 dnia 10 maj 2015 08:53
było super polecam takie wycieczki

Dodaj komentarz

Nick:
Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.