'
Temat dnia100 urodziny mieszkanki Świniar Turystyka i RekreacjaVI CHARYTATYWNY BIEG O PIERŚCIEŃ ŚW. KINGI Powiat BocheńskiPozwól mi zrozumieć świat
Bezpieczeństwo publiczneZmiany w ustawie wiatrakowej nieprędko

Zawody konne w Drwini w obiektywieDrukujPierwsze w gminie Drwinia „Zawody Konne o Puchar Wójta Gminy Drwinia” obyły się w upalne niedzielne popołudnie 6 lipca 2014 r. Teren, który wybrali organizatorzy do tej widowiskowej konkurencji, pasował zarówno zawodnikom, jak również licznie zgromadzonym widzom. Arena rywalizacji sportowej była doskonale widoczna, a bonusem dla publiczności był osłonięty drzewami teren wzdłuż drogi, który dawał schronienie przed mocno grzejącym słońcem.


Zawody zgromadziły na starcie kilkudziesięciu zawodników. Rywalizowali oni w dwóch konkurencjach:
- Zręcznościowej, w której jeźdźcy i konie starali się precyzyjnie przejechać wytyczony tor przeszkód, w jak najkrótszym czasie i bez punktów karnych za potrącenie, bądź ominięcie przeszkody.
- Druga konkurencja polegała na ściganiu się zawodników w systemie pucharowym. Do dalszych wyścigów przechodził zawodnik wygrywający w parze swój wyścig.

Wyniki konkurencji zręcznościowej:

I – Miejsce Michał Wilczyński na koniu „Giewont” – czas przejazdu 0,5600 s. Pk.4
II – Miejsce Jacek Kaczmarczyk na koniu „AX” – czas przejazdu 1,0502 s. Pk. 0
III – Miejsce Maciej Haber na koniu „Szał” – czas przejazdu 1,0901 s. Pk. 4

Wyniki wyścigów:

I – Miejsce Michał Wilczyński
II – Miejsce Maciej Haber
III – Miejsce Wojciech Rosa na koniu ”Persja”

Nagrody zwycięzcom wręczył wójt Jan Pająk, który pogratulował zawodnikom sukcesów, wręczył też upominki dla wszystkich uczestników.
Zawody wzbudziły zaciekawienie mieszkańców gminy. Wśród widzów obecni byli lokalni hodowcy koni, z zaciekawieniem przyglądający się zawodom.
Wśród publiczności największe owacje zgotowane zostały „Wicherkowi”, który w rywalizacji wyścigowej "o koński ogon"przegrał z dużym konkurentem.Komentarze

#1 | Ktoś :) dnia 09 lipiec 2014 12:29
Wicherek najlepszy <3

Dodaj komentarz

Nick:
Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.